Program: "Pierwszy Biznes- Wsparcie w Starcie"

22.07.2024

Trwa nabór na preferencyjne pożyczki w ramach programu "Pierwszy Biznes- Wsparcie w Starcie" dla mieszkańców 6 województw. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy marzą o założeniu własnej firmy. Nawet 162 tysiące złotych z możliwością umorzenia kapitału.

Rządowy program skierowany jest do osób zamieszkujących województwa dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie, pomorskie, kujawsko - pomorskie oraz zachodniopomorskie. Mogą z niego skorzystać:

• osoby bezrobotne,
  • poszukujacy pracy,
  • niezatrudnieni i niewykonujący innej pracy zarobkowej,
  • studenci ostatniego roku studiów, niezatrudnieni i niewykonujący innej pracy zarobkowej,
  • poszukujący pracy opiekunowie osób z niepełnosprawnością oraz
  • poszukujący pracy, których średniomiesięczne przychody z okresu ostatnich 3 miesięcy przed miesiącem złożenia wniosku o pożyczkę nie przekraczały przeciętnego wynagrodzenia.

Korzyści z programu:

W ramach programu można uzyskać pożyczkę na kwotę ponad 162 tysiące złotych. Oprocentowanie zaczyna się od zaledwie 0,58%, a okres spłaty wynosi do 7 lat. Co ważne, nie ma żadnych opłat ani prowizji za rozpatrzenie wniosku i obsługę pożyczki przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Nie jest wymagany także żaden wkład własny pieniędzy.

Program oferuje nie tylko niskie oprocentowanie, ale również możliwość umorzenia części pożyczki. To wyjątkowa szansa dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z działanością gospodarczą.

Na co można wykorzystać pożyczkę?

W ramach środków pożyczki można sfinansować środki trwałe niezbędne do rozpoczęcia prowadzenia działalności, zakup urządzeń, maszyn, materiałów, towarów i usług, infrastruktury, towary podlegające sprzedaży w ramach prowadzonej działalności, szkolenia, kursy, koszty stałe związane z prowadzeniem działalności do 6 miesięcy od jej podjęcia (np. czynsz za wynajem lokalu) czy środek transportu. W ramach programu osoby i podmioty mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń i doradztwa.

Jesli marzysz o założeniu własnej firmy, nie przegap tej okazji. Program "Pierwszy Biznes - Wsparcie w Starcie" oferuje nie tylko finansowe wsparcie, ale również pomoc w rozwoju i realizacji Twoich przedsiębiorczych planów.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie www.frw.pl

Kompletny wniosek pożyczkowy można złożyć online przez platformę www.wnioski.frw.pl, wysłać pocztą tradycyjną na adres siedziby Funduszu Wałbrzyskiego lub złożyć osobiście w terenowych placówkach.

Adres placówki w Bydgoszczy:

Nadwiślański Związek Pracodawców Lewiatan

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/101