Interaktywny bezpłatny kurs angielskiego online

18.09.2014

Już ponad 100 tysięcy osób z całego świata bierze udział w masowym kursie języka angielskiego online organizowanego przez British Council. Kurs „Exploring English: Language and Culture” pozwala pogłębić znajomość nie tylko języka angielskiego, ale też byrtyjskiej kultury. Nadal przyjmowane są zapisy.

Kurs nazywany MOOC, czyli massive open online course (masowy otwarty kurs online) jest realizowany za pośrednictwem platformy FutureLearn. Podczas kursu uczniowie będą oglądać szereg filmów wideo na inny temat każdego tygodnia, m.in. angielski jako język globalny, środowisko, przedsiębiorczość, literatura. Filmy zostały nakręcone w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu dają możliwość doświadczenia autentycznych brytyjskich dialogów. Nauczyciel będzie w dalszej części kursu używał słownictwa z filmów, aby uczniowie mogli je poćwiczyć w formie quizów i dyskusji, a także pisemnych esejów. Dostępne są również interaktywne fora, gdzie można dzielić się wiedzą i dyskutować z innymi studentami oraz nauczycielami.

„Exploring English” jest przeznaczony dla uczniów o średniozaawansowanej znajomości języka angielskiego.

Kurs rozpoczął się 1 września i będzie trwać 6 tygodni. Można do niego dołączyć w dowolnej chwili, gdyż dostęp do lekcji, które się już odbyły, jest otwarty.

Kursy kończą się otrzymaniem certyfikatu udziału.

Zapisy dokonywane są za pośrednictwem strony https://www.futurelearn.com/courses/explore-english-language-culture.